Gyvenimą verta girdėti

Kai prarandate regėjimą, prarandate ryšį su daiktais. Kai prarandate klausą, prarandate ryšį su žmonėmis

Imanuelis Kantas

Klausa yra vienas svarbiausių pojūčių, kuris padeda sukurti ryšį su žmonėmis.
Klausos nusilpimas gali atitolinti jus nuo supančio pasaulio. Todėl mes dedame ypatingas pastangas, kad įsigilinti į kiekvieno žmogaus situaciją individualiai ir pasiūlyti Jam geriausią sprendimą.

Tai darome tam, kad Jūs galėtumėte palaikyti ryšį su Jums svarbiais žmonėmis – kad gautumėte iš gyvenimo daugiau.

1 iš 6 žmonių turi nusilpusią klausą

Klausos praradimas yra trečias pagal dažnumą sveikatos sutrikimas tarp suaugusiųjų. Šiandien milijonai žmonių gyvena su klausos nusilpimu.

Klausos nusilpimas gali sukelti izoliaciją, depresiją, susilpnėjusią pažinimo funkciją ir demenciją. Todėl svarbu kuo greičiau kreiptis pagalbos.

Pasitikrinkite klausą internetu

Jeigu dvejojate, ar Jūsų klausa yra nusilpusi, galite atlikti mūsų preliminarų klausos patikrinimą internetu. Testas paremtas įvairiomis klausymosi situacijomis ir keliais klausimais, į kuriuos turite atsakyti. Svarbu paminėti, kad šis testas nėra alternatyva klausos tyrimui pas specialistą.

Kaip veikia klausa?

Išorinė ausis

Ausies forma užtikrina, kad garso bangos būtų užfiksuotos ir nukreipiamos per ausies kanalą į ausies būgnelį.

Vidurinė ausies dalis

Vidurinę ausį sudaro trys maži kaulai ir ausies būgnelis: plaktukas, priekalas ir balnakilpė. Jie dirba kartu, kad sustiprintų garso bangas

Vidinė ausies dalis

Garso bangos pajudina mažas plaukų ląsteles. Judesius fiksuoja jutimo ląstelės, kurios siunčia elektrinius impulsus į smegenis.

Smegenys

Kai į smegenis siunčiami elektriniai impulsai, smegenys apdoroja informaciją, po to pasirenka tai, kas aktualu konkrečioje situacijoje ir pagal tai veikia.

Kodėl svarbu rūpintis savo klausa?

Kuo anksčiau imsitės veiksmų, tuo greičiau galėsite sustabdyti neigiamų pasėkmių, kurios gali kilti dėl klausos nusilpimo, vystymąsi. 

Tyrimai ne kartą įrodė reikšmingą klausos nusilpimo poveikį tiek socialinei, tiek psichologinei, tiek pažintinei veiklai. Laikui bėgant sumažėjęs klausos stimuliavimas gali susilpninti smegenų gebėjimą apdoroti ir atpažinti kalbą. Kai žmogus negirdi, kas vyksta aplinkui, silpsta nuovokumas. Klausos nusilpimas dažnai gali sukelti izoliaciją, depresiją, susilpnėjusią pažinimo funkciją ir demenciją. Todėl svarbu kreiptis pagalbos kuo anksčiau.

Triukšmo sukeltas klausos nusilpimas

Šio tipo klausos praradimas dažnai atsiranda dėl pernelyg didelio triukšmo poveikio. Tai ypač kelia grėsmę profesinių grupių, tokių kaip vaikų darželių auklėtojai, gamyklų darbuotojai, kariškiai ir ūkininkai, klausai. Roko koncertai ir ausinės taip pat gali pakenkti klausai, jei garso lygis yra per stiprus. Todėl labai svarbu apsaugoti ausis, kai esate veikiami didelio triukšmo.

Senatvinis klausos nusilpimas

Šis klausos praradimas atsiranda dėl kasdieninio ir visą gyvenimą trunkančio klausos sistemos nusidėvėjimo. Dažniausiai pastebima: sunku girdėti prislopintus švelnius balsus ir sunku susikalbėti, kai yra foninis triukšmas. Artimieji dažnai pastebi su amžiumi susijusį klausos praradimą anksčiau nei pats asmuo.

Tinitas

Tinitas (spengimas ausyse) gali būti kitos sveikatos būklės, pvz., klausos nusilpimo ar klausos pažeidimo, simptomas ir gali turėti didelę įtaką kai kurių žmonių gyvenimui. 80% turinčių tinitą taip pat turi tam tikrą klausos nusilpimą, to nesuvokdami.