Article

Gyvenimą girdėti gera!

Klausa yra viena iš pamatinių gyvenimo dalių, nes suartina žmones. Klausos sutrikimas gali atitolinti nuo Jus supančio pasaulio. Dėl šios priežasties klausos centrų „Audiomedika“ specialistai skiria ypatingą dėmesį informacijai apie Jūsų pasaulį. Suprasdami, kokį vaidmenį Jūsų kasdienybėje užima garsas ir klausa, jie gali pasiekti žymiai geresnius rezultatus. Tikime, kad bendraudami ir kurdami ryšius su aplinkiniais, susikursite pasaulį, kuriuo mėgausitės labiau.

1 iš 6 suaugusiųjų jaučia klausos sutrikimų pasekmes

Klausos sutrikimai yra trečias dažniausias sutrikimas tarp suaugusiųjų. Šimtai tūkstančių Lietuvoje gyvena su sutrikusia klausa. Dėl klausos sutrikimų gali atsirasti žmogaus izoliacija, depresija, protinių gebėjimų silpimas ir net demencijos požymių atsiradimas. Norėdami to išvengti, reguliariai tikrinkite savo klausos būklę ir kuo greičiau imkitės reikiamų veiksmų.

Patikrinkite savo klausą čia ir dabar

Išmėginkite vos 5 minučių trukmės klausos centrų „Audiomedika“ testą internetu. Jo metu atsakysite į kelis nesudėtingus klausimus bei atliksite klausymo užduotis. Jūsų atsakymai padės indikuoti kaip gerai girdite.

Jūsų smegenys dirba daugiau nei ausys

Kad ir kur bebūtumėte: kavinėje, automobilyje, kalbėtumėte telefonu ar klausytumėte muzikos, Jūsų smegenys filtruoja nesuskaičiuojamą kiekį beprasmių garsų, kad Jūs galėtumėte susitelkti ir priimti reikalingą informaciją. Normaliai funkcionuojanti klausa gali atpažinti žemų dažnių garsus (pavyzdžiui, duslus bosinės gitaros skambesys) ir aukštų dažnių garsus (pavyzdžiui, paukščių giesmė). Klausos sistema gali apdoroti itin tylius garsus kaip uodo zvimbimas ir labai stiprius garsus kaip lėktuvo variklio darbas. Smegenys apdoroja visus garsus ir padeda suprasti iš kur atsklido garsas ir net suvokti patalpos, kurioje sklinda garsas dydį.

Klausos aparatas

Išorinė ausis

Ausies forma užtikrina, kad garso bangos būtų pagautos ir nukreiptos į ausies kanalą.

Vidurinė ausis

Trys maži kaulai ir ausies būgnelis suformuoja vidurinę ausį: plaktuką, priekalą ir kilpelę. Dirbdami kartu jie padidina garso bangų stiprumą.

Vidinė ausis

Garso bangos išjudina mažyčių plaukelių ląsteles. Šiuos judesius sensorinės ląstelės paverčia elektriniais impulsais, kurie keliauja į smegenis.

Smegenys

Kai elektros impulsai yra pasiunčiami į smegenis, jos apdoroja visą informaciją ir atrenka, kas yra svarbu ir reikalinga kiekvienoje unikalioje situacijoje.

Labai svarbu imtis veiksmų

Kuo greičiau kreipsitės pagalbos ir padėsite klausos sutrikimų kompensavimą, tuo ilgiau išsaugosite garsų ir aplinkos suvokimą. Tik ėmęsi tikslingų veiksmų pradėsite atgauti savo minties aštrumą, pasitikėjimą savimi ir gyvenimo kontrolę. Tyrimai ne kartą įrodė reikšmingą klausos netekimo įtaką socialiniam gyvenimui, psichologinei būsenai ir protinei veiklai. Laikui bėgant sumažėjusi klausos stimuliacija susilpnina smegenų gebėjimą apdoroti informaciją ir net bendrame garsų fone atpažinti balsą. Kai negirdite, kas vyksta aplink, jaučiatės pasimetę. Klausos sutrikimai nulemia žmogaus izoliaciją, depresiją, protinių gebėjimų silpimą ir net silpnaprotystės požymių atsiradimą. Norėdami to išvengti, reguliariai tikrinkite savo klausos būklę ir kuo greičiau imkitės gydytojų rekomenduojamų veiksmų.

Garso sukelti klausos sutrikimai

Šio tipo klausos sutrikimai dažniausiai atsiranda nuo per ilgo per stipraus garso klausymo. Ypač didelė tikimybė, kad atsiras šių profesijų atstovams: darželių auklėtojams, gamyklų darbuotojams, statybininkams, kareiviams ir ūkininkams. Dažnas dalyvavimas garsiuose koncertuose ir muzikos klausymas per ausines taip pat gali pažeisti klausą, jei garsas per didelis. Jei dirbate didelio triukšmingumo aplinkoje, būtinai saugokite savo klausą specialiomis ausinėmis.

Su amžiumi atsirandantys klausos sutrikimai

Tokie klausos sutrikimai atsiranda nuo ilgalaikės ir kasdienės klausos sistemos korozijos. Dažniausi simptomai yra pritilę balsai ir sunkiau suprantami žodžiai triukšmingose aplinkose. Paprastai aplinkiniai greičiau pastebi šios kilmės sutrikimus nei žmogus, kuriam jie išsivystė.

Spengimas ausyse

Spengimą ausyse gali girdėti ir žmonės su klausos sutrikimu, ir jo neturintys. Kai kuriais atvejais ši klinikinė būklė gali būti susieta su klausos netekimu ir klausos aparatai gali sumažinti spengimą. Tiesioginio vaisto šiai būklei nėra, tačiau spengimą ausyse ir jo pasekmes galima sumažinti.

Kelionė geresnės klausos link prasideda čia.

Sužinokite, kaip pradėti girdėti gyvenimą. Pasirinkite, kam norite padėti:
Aš nešioju klausos aparatą
Mano vaikas turi klausos sutrikimų
Mano artimas turi klausos sutrikimų
Aš turiu klausos sutrikimų