Article

Kas yra klausos sutrikimai?

Kai žmonėms sunku sekti bei suprasti pokalbį ir išgirsti tam tikrus garsus, tai vadinama klausos sutrikimu. Daugumai klausos sutrikimai vystosi palaipsniui, vos pastebimai. Kai kurie jau gimsta su klausos sutrikimais. Klausa yra vienas iš svarbiausių pojūčių, kuris daro didelę įtaką gyvenimo kokybei, asmenybės raidai ir socialinei integracijai. Todėl klausos sutrikimus būtina kuo greičiau ir profesionaliau imtis priemonių.

Atpažinkite klausos sutrikimų ženklus

Žmonės, kuriems sutriko klausa, dažnai sunkiau girdi triukšmingose aplinkose arba vietose, kur yra daug foninių garsų. Pavyzdžiui, restorane, konferencijoje, arba kitose vietose, kur daug žmonių. Jiems sunkiau girdisi skardūs garsai, pavyzdžiui raidės „c“, „č“, „š“, „s“, „k“, „g“ ar „t“. Klausos sutrikimų turintiems žmonėms reikia daugiau pastangų, kad išgirstų garsus ir suprastų žodžius. Todėl jie ima vengti socialinių renginių, nes bendravimas su draugais, kolegomis ir šeima vargina.

Faktai apie klausos sutrikimus

Dažniausiai klausos sutrikimai diagnozuojami, kai asmuo viena ar abiem ausimis negirdi tylesnio nei 25 dB garso. Tai yra švelnus klausos sutrikimo lygis. Aukščiausias klausos sutrikimo lygis yra kai asmuo negirdi tylesnio nei 95 dB garso. Kartais klausa būna sutrikusi vienoje ausyje, tačiau didžiajai daliai – apie 69 proc. – prastai girdinčiųjų reikia klausos aparatų abiem ausims.

Statistika: - 1 iš 6 žmonių turi klausos sutrikimų - Vyresnių nei 65 metai amžiaus grupėje klausos sutrikimų turi 1 iš 3 žmonių - Klausos sutrikimai yra trečia dažniausia sveikatos problema pasaulyje

Klausos sutrikimų tipai

Klausos sutrikimų laipsnis gali būti švelnus, vidutiniškas arba aukštas. Gali pasitaikyti, kad klausa sutrinka tik vienoje ausyje, tačiau dažniausiai tai nutinka abejose ausyse. Klausai padaryta žala gali būti lengva arba sudėtinga, laikina arba nuolatinė. Staigų klausos sutrikimą dažniausiai sukelia buvimas šalia sprogimo arba kito labai staigaus ir labai stipraus garso. Sutrikimai yra dviejų tipų: įgimtas arba įgytas.

Spengimas ausyse

Spengimą ausyse gali girdėti ir žmonės su klausos sutrikimu, ir jo neturintys. Kai kuriais atvejais ši klinikinė būklė gali būti susieta su klausos netekimu ir klausos aparatai gali sumažinti spengimą. Tiesioginio vaisto šiai būklei nėra, tačiau spengimą ausyse galima kompensuoti ir sumažinti simptomus bei pasėkmes.

Pasirūpinkite savo klausa – apsilankykite pas klausos specialistą

Pirmas žingsnis geros klausos link yra sunkiausias – klausos sutrikimo pripažinimas. Kai pripažinsite, kad jį turite, užsiregistruokite vizitui pas klausos centro „Audiomedika“ specialistus. Pirmajam vizitui rekomenduojame atvykti su artimu žmogumi. Paprastai aplinkiniai anksčiau pastebi klausos sutrikimą ir gali suteikti daug klausos specialistui naudingos informacijos. Kuo daugiau informacijos klausos jis gaus, tuo greitesnis, efektyvesnis ir lengvesnis procesas geresnės klausos link bus.

Klausos sutrikimų priežastys

Daugumai žmonių klausos sutrikimai vystosi palengva, nepastebimai. Triukšmo sukelti klausos sutrikimai dažniausiai atsiranda dėl dažno buvimo dideliame garse – nuo muzikos ar įrenginių darbo. Tokiais atvejais yra pažeidžiami plaukeliai vidinėje ausyje ir nuo to ji tampa mažiau jautri.

Gyvenimas su klausos sutrikimu

Prie gyvenimo su klauso sutrikimu lengvai priprantama. Individualiai pritaikytos šiuolaikinės technologijos atveria visas galimybes girdėti visus Jums reikiamus garsus, kad ir kur bebūtumėte. Pavyzdžiui, patys mažiausi ir labiausiai diskretiški klausos aparatai yra tie, kuriuos įstatome į ausį. Be to, yra keli paprasti patarimai kaip lengviau prisitaikyti prie gyvenimo su klausos sutrikimu.

Kelionė geresnės klausos link prasideda čia.

Sužinokite, kaip pradėti girdėti gyvenimą. Pasirinkite, kam norite padėti:
Aš nešioju klausos aparatą
Mano vaikas turi klausos sutrikimų
Mano artimas turi klausos sutrikimų
Aš turiu klausos sutrikimų