Article

Klausos sutrikimų priežastys

Klausos sutrikimai gali pasireikšti bet kuriuo gyvenimo etapu. Dažniausiai tai nutinka vyresnio amžiaus žmonėms ar dirbantiesiems didelio triukšmingumo aplinkose. Tačiau kai kuriais atvejais klausa sutrinka nuo infekcijos. Kad ir kokia būtų klausos sutrikimų priežastis, beveik visais atvejais didžiausią naudą ir geriausią efektą užtikrina klausos kompensavimas klausos aparatais.

Su amžiumi atsirandantys klausos sutrikimai

Senėjimas yra dažniausiai pasitaikanti klausos sutrikimų priežastis. Su amžiumi mūsų klausos aparato efektyvumas natūraliai blėsta. Kai klausa blogėja, Jums sunkiau girdėti švelnius balsus ir aukšto dažnio garsus, pavyzdžiui vaikų juoką ar moterų pašnekesį. Žmonėms, kuriems klausa sutriko nuo amžiaus, taip pat pasidaro sunkiau suprasti pokalbius, jei yra foninio triukšmo. Su amžiumi atsirandantys klausos sutrikimai vystosi lėtai. Beveik visais atvejais žmonės to net nepajaučia. Jiems tai pasako artimieji, kuriems įkyrėjo sutrikusios klausos simptomai.

Garso sukelti klausos sutrikimai

Kita labai dažna klausos sutrikimų priežastis yra per ilgas buvimas per dideliame triukšme. Jei savo aplinkoje dažnai susiduriate su aukštu garso lygiu, didelė tikimybė, kad Jūsų vidinėje ausyje esančios sensorinių plaukelių ląstelės bus pažeistos ir mirs. Jūsų gebėjimas gerai girdėti tiesiogiai priklauso nuo to, kiek šių ląstelių dar turite. Kai kurie žmonės labiau rizikuoja susirgti klausos sutrikimais dėl savo pasirinktos profesijos. Tai taikoma, pavyzdžiui, muzikantams, vaikų darželių mokytojams ir dirbantiems gamyklose. Ne mažiau rizikuoja ir mėgstantys garsiai klausyti muzikos per ausines. Klausos centrų „Audiomedika“ specialistai rekomenduoja saugoti savo klausą sumažinant muzikos garsą ausinėse ir naudoti aplinkos triukšmą izoliuojančias ausines.

Klausos sutrikimų tipai

Galime padėti Jums gerai girdėti, nesvarbu, dėl kokios priežasties klausos sutrikimas išsivystė. Siūlome platų klausos aparatų pasirinkimą lengviems, pažengusiems ir rimtiems klausos sutrikimams kompensuoti.

Dažniausia klausos sutrikimų priežastis – silpstančios sensorinės ląstelės vidinėje ausyje. Neurosensorinis klausos sutrikimas dažnai atsiranda senstant mūsų organizmui arba per ilgai būnat per dideliame triukšme. Dažniausiai tokiais atvejais žala negrįžtama ir tinkamo klausos aparato parinkimas yra efektyviausia priemonė.

Dažniausios neurosensorinio klausos praradimo priežastys: * Dažnas buvimas didelio triukšmingumo aplinkoje * Amžius * Paveldimumas * Ligos ir infekcijos

Įgimtas klausos sutrikimas

Įgimtas klausos sutrikimas dažniausiai pasireiškia gimdymo metu, kartais jis yra paveldimas. Apskaičiuota, kad daugiau nei 50 proc. visų klausos praradimo atvejų yra nulemti genetikos. Tokiais atvejais klausos sutrikimai gali pasireikšti vos tik gimus arba išsivystyti vėlesniuose metuose. Įgimto klausos sutrikimo rizika yra didesnė, jei kūdikis gimsta mažo svorio arba nėštumo metu motina turėjo infekcijų.

Dažniausios įgimto klausos sutrikimo priežastys: * Infekcijos nėštumo metu, pavyzdžiui, tymai * Ankstyvas gimdymas * Mažas kūdikio svoris * Gimdymo metu patirta trauma

Saugokite savo klausą

Šiose situacijose ypač saugokite savo klausą arba jų apskritai venkite.

Foninis triukšmas

Situacijos, kuomet turite kalbėti garsiai, kad nustelbtumėte foninį triukšmą ir Jus išgirstų.

Industrinis triukšmas

Situacijos, kurių metu Jums skauda ausis arba pradedate girdėti spengimą.

Gyvi koncertai

Situacijos, kai dėl didelio garso vėliau kelias valandas Jums sunku girdėti.

Kelionė geresnės klausos link prasideda čia.

Sužinokite, kaip pradėti girdėti gyvenimą. Pasirinkite, kam norite padėti:
Aš nešioju klausos aparatą
Mano vaikas turi klausos sutrikimų
Mano artimas turi klausos sutrikimų
Aš turiu klausos sutrikimų