Pasirūpinkite savo klausa

Klausa yra vienas iš svarbiausių mūsų pojūčių. Todėl svarbu tinkamai ja rūpintis.

Nusilpusi klausa

Klausos nusilpimas gali išsivystyti vienoje arba abiejose ausyse. Kai kuriais atvejais jis yra trumpalaikis, o kitais – nuolatinis. Klausos nusilpimas gali būti įgimtas, susijęs su amžiumi arba dėl vidinės ausies pažeidimo. Šie sužalojimai dažnai yra susiję su triukšmu, o tai reiškia, kad jų galima išvengti, jei žinosite kokie yra būdai tai padaryti ir juos taikysite.

Kaip apsaugoti klausą?

Garsus triukšmas gali laikinai arba visam laikui pažeisti ausis ir sukelti klausos sutrikimą. Todėl labai triukšmingose ​​situacijose patartina pasirūpinti savo klausa ir vengti labai stiprių garsų.

Kaip apsaugoti klausą?

  1. Labai triukšmingose aplinkose naudokite ausų apsaugą.
  2. Su savimi visuomet turėkite ausų kištukus, kuriuos esant reikalui galėtumėte panaudoti siekiant apsaugoti klausą.
  3. Pritildykite muziką ausinėse.
  4. Darykite ramybės pertraukėles, kurių metų ausys galėtų pailsėti.
  5. Pritildykite televizorių ir muziką namuose. Garsas neturi būti toks, kad girdėtumėte būdami kituose kambariuose.

Pavojingi decibelai

Kaip centimetrai ir metrai yra atstumo matmenys, taip decibelai yra matas apibūdinantis garso stiprumą. 85 decibelų garsas saugu klausyti 8 valandas. Tai reiškia, jog tokio stiprumo garso aplinkoje galite praleisti ne daugiau kaip 8 valandas per parą.

Garsui padidėjus 3 decibelais, saugaus klausymo laikotarpis sutrumpėja dvigubai. Todėl 88 dBA aplinkoje galima saugiai būti tik 4 valandas, o 91 dBA aplinkoje vos 2 valandas.

Taigi, 85 dBA yra garso lygis, kurį galima išgirsti judrioje gatvėje. Benzininė žoliapjovė veikia maždaug 91 dBA garsumu, o juostinis pjūklas tuo tarpu, maždaug 98 dBA garsumu.

Sekantį kartą atsidūrę situacijoje, kur garso lygis gali būti potencialiai pavojingas jūsų sveikatai, stenkitės ten išbūti kuo trumpesnį laiką

Situacijos, kada reikia naudoti apsaugines ausų priemones:

  1. Kai einate į koncertą
  2. Kai stebite fejerverkus
  3. Kai medžiojate
  4. Kai pjaunate veją
  5. Naudojant tam tikrų tipų įrankius (gręžtuvus, perforatorius ir kt.)

Reguliarūs klausos patikrinimai

Daugelis žmonių gyvena su nusilpusia klausa to nežinodami. Jeigu norite tinkamai pasirūpinti savo klausa, rekomenduojame kartą per metus ją pasitikrinti.

Jeigu Jūsų klausa yra nusilpusi, labai svarbu yra nedelsti ir kuo greičiau ja pasirūpinti.

Audiomedika klausos centras parduoda tik pažangiausius klausos aparatus. Nepriklausomai nuo Jūsų klausos nusilpimo lygio, mūsų specialistai padės Jums surasti geriausią sprendimą.