Senatvinis klausos nusilpimas

Daugelis žmonių laikui bėgant patiria su amžiumi susijusį klausos nusilpimą. Su amžiumi silpsta kūnas, o kartu ir klausa.

Klausos nusilpimas ir amžius

Su amžiumi susijusio klausos sutrikimo, dar vadinamo presbyacusis, tikimybė didėja su amžiumi, ypač sulaukus 55 metų. Kadangi tai vyksta palaipsniui, gali būti sunku jį pastebėti ir reaguoti, kol tai nepadarys reikšmingos įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui. Paprastai pradedate sunkiai girdėti aukšto dažnio garsus, tokius kaip vaikų balsai ir paukščių čiulbėjimas, taip pat kalbą triukšmingoje ir garsioje aplinkoje. Laikui bėgant, klausos nusilpimas įtakoja vis daugiau gyvenimiškų situacijų.

Labai dažnai klausa pablogėja dėl amžiaus. Taip yra tiesiog dėl klausos sistemos nusidevėjimo. Galbūt pastebėjote, kad nebegirdite tokiu garsų kaip, pavyzdžiui, vėjo ošimo medžiuose, arba Jums sunku sekti pokalbius su keliais žmonėmis. Jei taip yra, verta pasitikrinti klausą. Pagyvenusių žmonių klausos praradimas gali būti lengvai kompesuojamas.

Neurosensorinis klausos nusilpimas

Su amžiumi ausų jutimo ląstelės keičiasi, o tai paveikia Jūsų klausą. Jutimo ląstelės susideda iš mažų plaukelių ausyse, kurios užfiksuoja garsą. Senstant, jutimo ląstelės nyksta, o tai sukelia su amžiumi susijusį klausos nusilpimą.

Kadangi ląstelės nesugeba pačios atsinaujinti, nusilpusi klausa negali būti atkurta. Todėl vyresnio amžiaus žmonių klausos nusilpimas yra labai dažnas. Yra galimybė kompensuoti su amžiumi susijusį klausos nusilpimą, kad galėtumėte išlaikyti gyvenimo kokybę.

Klausos nusilpimo sprendimai

Klausos nusilpimas gali stipriai neigiamai paveikti Jūsų gyvenimo kokybę. Gali būti sunku išlaikyti aktyvų gyvenimą, kai negirdi, kas vyksta aplinkui. Laimei, daugumą su amžiumi susijusių klausos nusilpimo atvejų galima kompensuoti tinkamais klausos aparatais.

Per pastaruosius kelerius metus klausos aparatų technoligijos tobulėjo sparčiai. Pasirinkę Audiomedika klausos centrą, Jūs gausite pažangiausius klausos aparatus rinkoje. Mūsų klausos protezavimo specialistai padės jums rasti tinkamiausius klausos aparatus Jūsų klausai ir gyvenimo būdui, kad galėtumėte toliau gyventi visavertį gyvenimą, su žmonėmis, kurie jums rūpi.

Audiomedika klausos centrai yra visai šalia

Jei įtariate, kad turite su amžiumi susijusį klausos nusilpimą, turėtumėte kuo greičiau imtis veiksmų. Vietiniame Audiomedika klausos centre mūsų klausos specialistai gali padėti rasti geriausią sprendimą Jūsų klausos nusilpimui išspręsti.