Klausos aparatai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Klausos aparatai:

kaip išsirinkti tinkamiausią?

Klausos aparatas padeda girdėti tiems, kurie turi klausos sutrikimų ar dėl tam tikrų priežasčių yra praradę klausą. Tinkamas, jūsų klausai ir gyvenimo būdui pritaikytas klausos aparatas, gali stipriai pagerinti gyvenimo kokybę: su patikimais įrenginiais galėsite girdėti aiškiau ir susigrąžinti klausą!

Mes padėsime jums rasti geriausią variantą!

Kaip veikia klausos aparatai?

Kaip veikia klausos aparatai?

Esminis klausos aparato veikimo principas – įgarsinti jūsų aplinkoje sklindančias garso bangas. Šiuo metu klausos aparatų rinkoje karaliauja skaitmeniniai klausos aparatai, kurie turi itin daug privalumų – ne tik įgarsina jūsų aplinką, bet ir izoliuoja triukšmą, padeda koncentruoti dėmesį į konkretų pašnekovą ir pan.

Klausos aparatą sudaro trys pagrindinės dalys: mikrofonas, stiprintuvas ir garsiakalbis. Skaitmeniniuose klausos aparatuose yra šiek tiek daugiau sudedamųjų dalių, tai yra:

 1. mikrofonas,
 2. stiprintuvas,
 3. garsiakalbis,
 4. mikroschema,
 5. baterija

Ant kai kurių klausos aparatų korpuso būna ir papildomų elementų: mygtukų, LED ekranų, kurie leidžia ranka reguliuoti garsą, šviesele informuoja apie įrenginio veikimą ir pan.

Šiuolaikiniai skaitmeniniai klausos aparatai yra tarsi maži kompiuteriai, kurie išmaniai prisitaiko prie jūsų klausos ypatybių, geba atkurti itin tikrovišką garsovaizdį, WiFi ryšiu prisijungia prie išmaniųjų įrenginių, gali būti valdomi programėle.

Kokio tipo yra klausos aparatai?

Klausos aparatai yra dviejų pagrindinių tipų, pagal tai, kurioje ausies vietoje yra tvirtinami.

Įausiniai klausos aparatai
Įausiniai klausos aparatai
aparatai yra įvedami į ausies kanalą
(arba tiesiog dedami į ausį).
Užausiniai klausos aparatai
Užausiniai klausos aparatai
aparatai yra tvirtinami ausies išorėje
(arba už ausies).

Kurio tipo klausos aparatas labiausiai tiktų jums, galite nuspręsti atsižvelgę į savo gyvenimo būdą, amžių, sveikatos būklę, galiausiai – į estetinį įrenginio vaizdą.

„Audiomedika“ klausos centruose, kurie yra įsikūrę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir kituose šalies miestuose, galite įsigyti daniškus „Oticon“ klausos aparatus – tai vieni patikimiausių klausos įrenginių rinkoje. Su revoliucine „Oticon OPN“ klausos rechnologija jie leidžia visiškai pamiršti sutrikusią klausą!

„Oticon OPN“ yra naujausia technologija, sukurianti klausos aparatų turėtojams 360 laipsnių garsovaizdį – 96 proc. naudotojų sako, kad su šiais klausos aparatais girdi geriau ir 81 proc. teigia, kad jiems reikia kur kas mažiau pastangų išgirsti! Ši technologija padeda geriau girdėti triukšmingose vietovėse, bendrauti su keliais pašnekovais vienu metu – to iki šiol negalėjo pasiūlyti joks kitas klausos aparatų gamintojas. Rinkitės iš jums labiausiai patinkančių įausinių ar užausinių „Oticon Opn“ aparatų!

Įausiniai – nematomi klausos aparatai

Įausiniai – nematomi – klausos aparatai yra vamzdeliu įvedami į ausies kanalą. Kai kurie jų gali būti itin maži ir visiškai pasislėpti ausyje, – tokie yra vadinami nematomais. Kai kurie – kanaliniai – gali būti beveik nepastebimi: parinkus klausos aparato spalvą pagal odos tipą ir dydį pagal ausies kriauklę, tokie klausos aparatai vizualiai gali visiškai susilieti su ausimi.

Visi įausiniai klausos aparatai yra parenkami ir pritaikomi kiekvienam žmogui itin individualiai: nuo įrenginio formos ar spalvos iki smulkiausių veikimo subtilybių.

Įausinis klausos aparatas jums tiks, jei:

 • turite nežymų arba vidutinį klausos sutrikimą,
 • norite, kad jūsų klausos aparatas būtų nepastebimas,
 • ieškote išskirtinai jūsų ausiai pritaikyto patikimo įrenginio.

Palyginkite įausinių klausos aparatų modelius! Sužinokite daugiau »

Įausinis klausos aparatas

Užausiniai klausos aparatai

Užausiniai klausos aparatai yra itin populiarūs visame pasaulyje. Jie būna kelių rūšių – dedami už ausies arba BTE (angl. behind the ear) ir su garsiakalbiu ausyje arba RITE (angl. receiver in the air). Tokie klausos aparatai yra matomi, nes tvirtinami už ausies. Į ausį įvedamas vamzdelis per kurį sklinda garsas.

Užausinis klausos aparatas jums tiks, jei:

 • turite lengvą, vidutinį, sunkų klausos sutrikimą,
 • gydotės klausos sutrikimą,
 • ieškote galingesnio, patvaraus įrenginio.

Palyginkite užausinių klausos aparatų modelius! Sužinokite daugiau »

Užausinis klausos aparatas

Kaip išsirinkti geriausią klausos aparatą sau?

Jei jums jau atliktas klausos testas ir jau žinote, kad jums tikrai reikalingas klausos aparatas, metas pradėti jo paiešką!

Štai ką reikia padaryti, kad pasirinktumėte geriausią ir sau priimtiniausią variantą:

 1. 1 žingsnis. Susipažinkite su įvairiais klausos aparatų tipais ir modeliais, kad sužinotumėte koks įrenginys galėtų atitikti jūsų lūkesčius.
 2. 2 žingsnis. Išsirinkite „Audiomedikos“ klausos centrą, kuriame galėsite išbandyti ir pasimatuoti jus sudominusius modelius.
 3. 3 žingsnis. Konsultuokitės su „Audiomedikos“ klausos specialistu, kuris galės parinkti konkretų klausos aparatą pagal jūsų gyvenimo būdą, lūkesčius, sveikatos būklę ir kitus svarbius aspektus.
 4. 4 žingsnis. Dalyvaukite klausos aparato reguliavimo procese: drąsiai komunikuokite kaip jaučiatės renkantis įrenginį. Jis turi būti patogus dėvėti ir naudoti, maksimaliai užtikrinti gerą girdėjimą. Klausa yra itin individualus dalykas, todėl tik jūs galite padėti profesionalams pritaikyti jums aparatą, kuriuo džiaugsitės kasdien.
 5. 5 žingsnis. Susipažinkite su klausos aparato naudojimo instrukcija ir priežiūra.
 6. 6 žingsnis. Džiaukitės savo gyvenimo skambesiu!
Patarimas. Jei nežinote, nuo ko pradėti ar neturite polinkio gilintis į informaciją, iškart kreipkitės į klausos centrą, kuriame galėsite sužinoti daugiau apie egzistuojančius modelius ir jų ypatybes.
Registruotis konsultacijai

Kaip išrinkti geriausią klausos aparatą vaikui ir paaugliui

Kadangi žmonės girdi ne ausimis, o smegenimis, klausa vaiko gyvenime yra itin svarbus veiksnys vystymuisi, pažinimui, intelekto formavimui, savaiminiam mokymuisi.

Jūsų vaiko ausys tik užfiksuoja garsus, o smegenys šiuos garsus apdoroja ir suteikia jiems prasmę. Dėl to yra ypatingai svarbu, kad klausos aparatas bet kurio amžiaus kūdikiui ar vaikui padėtų kuo natūraliau suvokti aplinką, o jūs, jūsų vaiko auklėtojai ar mokytojai galėtų be vargo jį pakviesti per atstumą ar dėstyti pamokos temą.

Dėl šios priežasties „Oticon Opn“ klausos aparatai kuriami su revoliucine „BrainHearing“ technologija, kuri pirmoji pristato 360 laipsnių garsovaizdį. Tėvai ar mokytojai su vaiku gali bendrauti ir per atstumą, naudodami belaidį mikrofoną „Oticon ConnectClip“.

Atverkite savo vaikui garsų pasaulį!

Sužinokite daugiau apie vaikams ir paaugliams skirtus klausos aparatus

Klausos aparatų baterijos

Kaip ir daugelis elektronikos įrenginių, klausos aparatai turi energijos šaltinį – bateriją. Vieniems klausos aparatams reikia nuolat keisti baterijas, kitus pakanka tiesiog įkrauti.

Keičiamos baterijos

Tuose klausos aparatuose, kuriuose baterijos yra keičiamos, dažniausiai dedami plokšti elementai, kuriuos galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje ir internete.

Kas kiek laiko reikia keisti maitinimo elementą, priklauso nuo kelių faktorių: aparato tipo, modelio, funkcijų, kuriomis naudojatės ir pan.

Įkraunami klausos aparatai

Kai kurie klausos aparatai turi viduje įdiegtą – įkraunamą bateriją. Tokius įrenginius, kaip ir telefoną, kompiuterį ar kitą prietaisą, reikia krauti elektros lizde. Įkraunami „Oticon Opn“ klausos aparatai yra itin patogūs naudoti – juos galima palikti krautis specialiai tam skirtoje nešiojamoje įkrovimo stotelėje, kurią gausite įsigiję aparatą.

Tiems, kurie naudoja įkraunamus įrenginius, nereikia nuolat pirkti ir keisti baterijų, o po svarstyti, kur saugiai išmesti jau panaudotas.

Kaip žinoti, kad klausos aparato baterija senka?

Kai ateina laikas keisti baterijas, klausos aparatas (priklausomai nuo modelio) pradeda skleisti trumpus pyptelėjimus. Tai pastebėję, pakeiskite bateriją nauja. Įrenginys pradės veikti iškart, vos tik uždarysite baterijos dangtelį po keitimo.

Patarimas. Jei norite, kad baterija tarnautų ilgiau, išjunkite klausos aparatą, kai jo nenaudojate. Tai galite padaryti atidarydami baterijos dangtelį.

Kokia yra klausos aparatų kaina?

Kiek kainuoja klausos aparatas, galite sužinoti konsultacijos su klausos specialistu metu – tik taip galėsite nuspręsti, kokio įrenginio labiausiai reikia jūsų klausai. Konkretaus klausos aparato modelio kaina gali svyruoti ir priklauso nuo to, kokį klausos aparatą (su kokiomis funkcijomis ar kaip nešiojamą) pasirinksite.

Be to, klausos aparatas jums gali kainuoti mažiau, jei pasinaudosite įvairiomis finansavimo galimybėmis: pavyzdžiui, Valstybinės ligonių kasos kompensacija.

Kaip įsigyti klausos aparatą?

Jei jau žinote, kokio klausos aparato jums reikia, galite pasidomėti jo finansavimo galimybėmis. Klausos centro, kuriame įsigysite įrenginį, specialistai gali plačiau papasakoti apie kompensavimą ar net įsigijimą išsimokėtinai.

Visiems, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu (ir vaikams), Valstybinė ligonių kasa teikia galimybę gauti klausos aparatą (ir jam skirtą dėklą) neatlygintinai bei kas 3–5 metus jį keisti nauju.

„Audiomedika“ rūpinasi, kad klientai, norintys pažangesnių įrenginių, turėtų galimybę įsigyti klausos aparatą lizingu itin palankiomis sąlygomis.

Kaip įsigyti klausos aparatą?

Klausos aparato remontas ir priežiūra

Tam, kad klausos aparatas tarnautų ilgai ir gerai veiktų, tinkama klausos aparato priežiūra yra būtina. Rūpintis klausos aparatu – paprasta, tereikia įsiminti kelis aspektus.

Klausos specialisto patarimai, kaip prižiūrėti klausos aparatą

Pataria „Audiomedika“ klausos specialistas Mindaugas Jonaitis
 • Lieskite atsargiai. Klausos aparatą lieskite tik sausais ir švariais pirštais.
 • Venkite drėgmės ir garų. Prieš eidami į pirtį ar vonią, klausos aparatą išsiimkite
 • Saugokite. Stenkitės, kad klausos aparatas neturėtų kontakto su kosmetikos, plaukų, kūno priežiūros priemonėmis.
 • Laikykitės higienos. Klausos aparatą įveskite tik į švarų ausies kanalą.
 • Teisingai valykite ausis. Nenaudokite ausų krapštukų su vatos antgaliu.
 • Palaikykite švarą: išsiėmę klausos aparatą visuomet nuvalykite ausų sierą.
 • Rinkitės priemones. Klausos aparato valymui naudokite minkštas, sausas šluostes. Naudokite oro prapūtiklius, sieros surinkėjus, specialius džiovintuvus. Daugiau priemonių
 • Reguliariai džiovinkite. Palaikykite klausos aparatą sausą ir periodiškai jį džiovinkite specialiame džiovintuve. Ypač, jei neseniai sportavote, plaukiojote, buvote itin drėgnoje patalpoje.
 • Neremontuokite patys. Klausos aparatai – gan smulkūs elektronikos įrenginiai, kuriuos tinkamiausiai sutaisyti gali tik licencijuoti klausos technikai.
Jei įtariate, kad jūsų klausos aparatas sugedo, kreipkitės į jums artimiausią „Audiomedika“ klausos centrą. Visiems „Oticon“ klausos aparatams yra taikoma garantija ir, jei neseniai įsigijote klausos aparatą, tikėtina, kad galbūt galėsime jį pataisyti nemokamai.
Susisiekite su artimiausiu klausos centru savo mieste

Dažniausiai užduodami klausimai

„Audiomedika“ – patyrusių klausos specialistų komandai

Mūsų klausos centruose, veikiančiuose 8 Lietuvos miestuose, dirba vieni geriausių specialistų Lietuvoje
Turime 15 metų darbo patirtį ir renkamės dirbti tik su pačiais patikimiausiais klausos aparatų gamintojais.
Jei turite klausimų, norite pasikonsultuoti dėl savo, savo vaiko ar artimojo klausos, šiuo metu renkatės klausos aparatą ar ieškote finansavimo galimybių, laukiame jūsų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Telšiuose.
Susisiekite!
^