Kaip gauti klausos aparatus

Sutrikusi klausa yra labai paplitęs reiškinys, su juo susiduria apie 380 000 lietuvių, tačiau mūsų šalyje yra tik apie 70 000 klausos aparatų naudotojų. Gaila, nes jei turite klausos sutrikimą, galima gauti tikrai gerą pagalbą. Dėl šios priežasties parengėmę gidą, kuriame rasite visą reikalingą informaciją apie tai, kaip gauti klausos aparatus.

Kaip gauti klausos aparatus?

Lietuvoje klausos aparatus galima įsigyti privačiuose klausos centruose, kurie yra sudarę sutartis su Valstybinėmis ligonių kasomis (VLK).

Jei turite siuntimą klausos apratams, juos galite gauti nemokamai, tačiau rinkdamiesi pilnai valstybės kompenusojamus klausos aparatus negalite pasirinkti, kokius klausos aparatus gausite.

Jeigu renkatės Audiomedika klausos centrą, iš karto atliksime klausos tyrimą ir pritaikysime geriausiai jūsų poreikius atitinkančius klausos aparatus, kuriuos suprogramuosime pagal jūsų klausos tyrimą ir išleisi jus išbandyti į namus. Visą laiką, kol naudositės klausos aparatais iš Audiomedika klausos centro, galėsite pas mus sugrįžti, jei kils bet kokių klausimų ar reikės pakoreguoti klausos aparatų nustatymus. Mes naudojame naujausią audiologinę įrangą ir siūlome jums naujausias klausos aparatų technologijas.

Audiomedikos ir kituose privačiuose klausos centruose siūlomi ir nemokami, ir mokami klausos aparatai. Todėl pas mus taip pat galite gauti klausos aparatus už 0 Eur, jei su savimi atsinešite išrašą iš LOR gydytojo. Audiomedika klausos centro darbuotojai mielai paaiškins, kur ir kada jums reikia kreiptis dėl kompensacijos. Rinkdamiesi pilnai valstybės kompenusojamus klausos aparatus negalite pasirinkti, kokius klausos aparatus gausite. Jei rinksitės dalinai kompensuojamus klausos aparatus, galėsite naudotis technologiškai pažangiausiais klausos aparatais.

Jums nereikia gydytojo siuntimo, kad užsiregistruotumėte pas mus klausos tyrimui. Jūs visuomet galite susisiekti su mumis telefonu +370 620 33338, mes mielai jus informuosime apie klausos aparatų įsigijimo galimybes ir tvarką.

Ar turite klausos sutrikimą?

Gali būti sunku nustatyti savo ar artimųjų klausos sutrikimą, jeigu nežinote jo požymių. Daugelis žmonių, kurių klausa yra nusilpusi, pastebi, kad gali gerai girdėti, jei tik pakankamai susikaupia. Tačiau tai dažnai sukelia išsekimą, o neretai ir sumažėjusį norą dalyvauti visuomeninėje veikloje ar bendrauti su kitais žmonėmis.

Penki dažnai pasitaikantys klausos nusilpimo požymiai:

  1. Reikia nuolat pagarsinti televizorių
  2. Sunkiai girdite, kai yra foninis triukšmas
  3. Po bendravimo su daug žmonių jaučiatės išsekę
  4. Artimieji sako, kad jų nesiklausote
  5. Sunkiai girdite, kas sakoma telefonu

Jei atpažįstate kurį nors iš aukščiau išvardintų požymių, gali būti, kad turite klausos sutrikimą. Rekomenduojame atlikti klausos tyrimą, kad galėtumėte gauti tinkamą pagalbą.

Pasitikrinkite klausą

Jeigu įtariate, kad turite klausos sutrikimą, rekomenduojame užsiregistruoti klausos tyrimui Audiomedika klausos centre. Čia mūsų klausos specialistai nuodugniai ištirs jūsų ausis ir klausą.

Be fizinio ausų ir klausos patikrinimo, mūsų klausos testo metu taip pat vyks pokalbis apie jūsų kasdienį gyvenimą ir apie tai, kaip jūs patys jaučiate savo iššūkius. Nėra dviejų vienodų žmonių, todėl tam, kad galėtume jums pasiūlyti geriausią sprendimą jūsų klausos situacijai, svarbu, kad jus suprastume. Remdamiesi klausos tyrimo rezultatais, galėsime patarti, kokie sprendimai jums bus naudingi.

Klausos aparatų tipai

Klausos aparatai skirstomi į du tipus , užausinius ir įausinius klausos aparatus. Daugeliui žmonių, kurie klausos aparatus nešios pirmą kartą, rūpi, ar jie bus labai matomi. Tačiau šiandien klausos aparatai yra labai diskretiški, o kai kurie yra net tokie maži, kad juos dėvint jų praktiškai nesimato.

Kuris klausos aparato tipas jums tinka, priklauso kelių veiksnių:

  1.  Jūsų klausos nusilpimo lygio
  2. Jūsų gyvenimo būdo
  3. Kokias funkcijas norėtumėte, kad jūsų klausos aparatas galėtų atlikti
  4. Ar apart nusilpusios klausos turite ir tinitą (spengimą ausyse)

Jei mūsų klausos specialistas įvertins, kad klausos aparatai jums būtų naudingi, gausite rekomendacijas, kokie klausos aparatai jums tinka. Turime platų geriausių rinkoje klausos aparatų pasirinkimą.