Klausos sutrikimų tipai

Įgimtas klausos sutrikimas

Kai kurie žmonės gimsta su klausos sutrikimu, kuris būna paveldėtas ar atsiradęs nėštumo ar gimdymo metu. Lietuvoje visiems vaikams yra atliekama pirminė patikra po gimdymo dar gimdymo namuose, todėl klausos sutrikimo atvejai dažnai yra nustatomi anksti. Tačiau kai kuriais atvejais įgimtą klausos praradimą sunku nustatyti, ypač jei jis yra nežymus ar išsivysto tik vienoje ausyje. Kartais žmonės apie įgimtą klausos sutrikimą sužino tik senyvame amžiuje, nes nesitikrino savo klausos.

Paveldimi klausos sutrikimai

Daugeliu atveju įgimti klausos sutrikimai yra paveldėti iš tėvų. Toks genetinis perdavimas sukelia klausos funkcijų sutrikimą ar netekimą. Dažniausiai jis pastebimas iškart po gimdymo ar po kelių mėnesių.

Įgimti klausos sutrikimai, kurie nėra paveldėti

Vidutiniškai 1 iš 4 atvejų įgimtas klausos sutrikimas nėra nulemtas tėvų genų. Dažniausiai jie išsivysto dėl ligų ar nėštumo metu patirtų traumų. Dažniausios nepaveldimo klausos sutrikimų priežastys: - Infekcijos nėštumo metu, pavyzdžiui, tymai - Priešlaikinis gimdymas - Mažas svoris - Gimdymo traumos - Jei nėščioji serga diabetu

Ankstyvas identifikavimas yra svarbu

Klausos sutrikimus naujagimiams ir mažiems vaikams gali būti sunku nustatyti, tačiau tai gali turėti neigiamų pasekmių. Ankstyvas klausos kompensavimas klausos aparatu palengvins vaiko kalbos raidą, mokymąsi ir socializaciją. Visgi, reiktų atsiminti, kad tai nėra išaugama – klausos sutrikimą reikės kompensuoti nuolat, kad būtų išvengta socialinės atskirties.

Neurosensorinis klausos praradimas

Vidinėje ausyje yra mažų plaukelių, kurie pajaučia garso bangas. Nuo garso bangų jie virpa, o nervų ląstelės šiuos virpesius paverčia impulsais, kurie keliauja į smegenis. Jei šie komponentai yra pažeisti, dėl triukšmo, ligos ar natūralaus senėjimo proceso, gali pasireikšti klausos sutrikimai. Per gyvenimą mes palaipsniui prarandame visas sensorines plaukų ląsteles. Nedvejodami susisiekite su mumis, jei įtariate, kad Jūs arba Jūsų artimasis turi klausos sutrikimą. Mes galime padėti.

Kodėl klausa sutrinka?

Neurosensoriniai klausos sutrikimai yra dažniausias klausos sutrikimų tipas. Jis dažnai atsiranda senstant mūsų organizmui arba per ilgai būnat per dideliame triukšme. Taip pat jis gali išsivystyti dėl virusinės infekcijos ar įvairių ligų. Dažniausiai tokiais atvejais žala negrįžtama ir tinkamo klausos aparato parinkimas yra efektyviausia priemonė.

Kaip pagerinti klausą, kai ji sutrinka dėl neurosensorinių priežasčių?

Kokių veiksmų imtis rekomenduos klausos specialistas, priklauso nuo kelių veiksnių. Kai kuriais atvejais paskirti vaistai gali palengvinti simptomus ir sumažinti vidinės ausies uždegimą, kad garsas taptų aiškesnis. Kitais atvejais, kai klausa sutrinka dėl plaukų ląstelių pažeidimo, daugumai žmonių labiausiai padeda klausos aparatai. Geriausias būdas užtikrinti kuo optimalesnį klausos gerinimo procesą – užsiregistruoti konsultacijai klausos centruose „Audiomedika“. Galime nustatyti klausos praradimo laipsnį ir surasti geriausią sprendimą.

Klausos aparatai kiekvienai ausiai

Klausos centruose „Audiomedika“ rasite klausos aparatų visiems klausos sutrikimams kompensuoti – nuo nežymaus iki sunkaus klausos praradimo. Turime klausos aparatų, kurie yra įstatomi į ausį ir yra beveik nematomi, taip pat turime modelių, kurie yra tvirtinami diskretiškai už ausies. Rasime geriausia sprendimą Jums, atsižvelgdami į Jūsų poreikius bei pageidavimus.

Kelionė geresnės klausos link prasideda čia.

Sužinokite, kaip pradėti girdėti gyvenimą. Pasirinkite, kam norite padėti:
Aš nešioju klausos aparatą
Mano vaikas turi klausos sutrikimų
Mano artimas turi klausos sutrikimų
Aš turiu klausos sutrikimų