Spengimas ausyse

Spengimas ausyse (tinnitus)

Spengimas ausyse būna įvairus: skambėjimas, ūžimas, dūzgimas, spragsėjimas. Beveik visiems jį patiriantiems žmonėms jis turi didelių neigiamų pasekmių: sukelia stresą, nerimo priepuolius, pyktį ir nemigą. Daugiau nei 80 proc. žmonių, kuriems spengia ausyse, turi klausos sutrikimų, apie kuriuos nežino. Vaisto nuo spengimo ausyse nėra, tačiau klausos aparatai gali palengvinti simptomus, kad šis garsas nebedominuotų Jūsų gyvenime.

Spengimo ausyse priežastys

Spengimas ausyse nėra liga, o simptomas, kurį sukelia daugybė priežasčių. Dažniausia priežastis yra per ilgas buvimas dideliame triukšme, kuris gali pažeisti plaukelių ląsteles vidinėje ausyje. Plaukų ląstelės paverčia garsus, kuriuos girdite, į signalus, kuriuos supranta smegenys. Jei plaukeliai yra pažeisti, jų kiekis sumažėja, smegenys gauna mažiau signalų. Tyrimai rodo, kad tuomet smegenys bando kompensuoti dingusius signalus ir sukuria naują garsą.

Jei dirbate triukšmingoje aplinkoje be ausų apsaugos, patenkate į rizikos grupę išvystytui spengimą ausyse. Kuo didesnis triukšmas, kuo ilgiau Jūs jį patiriate, tuo didesnė rizika, kad jūsų klausa bus pažeista.

Jei kasdien naudojate ausines ilgesnį laiką, atkreipkite dėmesį, kad garsas nebūtų itin didelis, nes tai taip pat gali sukelti spengimą ausyse. Rizika išsivystyti spengimui ausyse yra didesnė, kai naudojate į ausis įstatomas ausines, o ne ausį apgaubiančias ausines.

Kaip spengimas ausyse paveikia žmones?

Kai kurie žmonės gali ignoruoti jų spengimą ausyse didžiąją laiko dalį. Kitiems simptomai gali turėti itin nemalonių reiškinių, sukelti stresą, pykčio priepuolius, koncentracijos problemų ir atsiskyrimą nuo aplinkinių. Dažnai pasitaiko, kad dėl spengimo ausyse žmonės negali normaliai išmiegoti nakties.

Kokių veiksmų imtis prieš spengimą ausyse?

Vaistų nuo spengimo ausyse nėra, tačiau klausos centruose „Audiomedika“ Jums pasiūlysime daug būdų, kaip jį kontroliuoti ir sumažinti jo įtaką Jūsų gyvenimui. Jie gali padėti Jums miegoti geriau ir išmokys vengti situacijų, kurios gali jį sukelti.

Audioterapija

Nors atrodo neįtikėtina, kad garsais galima sumažinti spengimą ausyse. Audioterapija gali smarkiai padėti. Jos metu klausysitės skirtingų, specialiai atrinktų garsų, kurie padės smarkiai sumažinti ar net laikinai panaikinti spengimą ausyse.

Kelionė geresnės klausos link prasideda čia.

Sužinokite, kaip pradėti girdėti gyvenimą. Pasirinkite, kam norite padėti:
Aš nešioju klausos aparatą
Mano vaikas turi klausos sutrikimų
Mano artimas turi klausos sutrikimų
Aš turiu klausos sutrikimų