Staigus klausos nusilpimas

Staigus klausos nusilpimas yra sveikatos sutrikimas kuris gali paveikti visus

Kas yra staigus klausos nusilpimas?

Staigus klausos nusilpimas reiškia, kad vieną akimirką, staigiai pajutote stiriai nusilpusią klausą. Dažniausiai klausa nusilpsta tik vienoje ausyje, tačiau sutrikimas gali paveikti ir abi ausis.

Staigus klausos nusilpimas yra klausos praradimo forma, kai garsas ausyje nėra paverčiamas nerviniais impulsais, kurie siunčiami į smegenis, kaip tai vyktų turint normalią klausą. Asmenys kurie patiria staigų klausos praradimą, praneša, kad jaučiasi taip, lyg garsai būtų užtildyti vata.

Kaip suprasti, ar Jus ištiko staigus klausos nusilpimas?

Vieną akimirką pastebėjote, kad klausa yra reikšmingai nusilpusi, arba yra sutrikęs suvokimas, iš kur sklinda garsai. Daugelis patyrusių staigų klausos nusilpimą teigia, jog garsai skamba taip, tarsi būtų suvynioti į vatą. Žmonių balsai ir muzika staiga pradeda skambėti skirtingai, o tam tikrais atvejais gali atrodyti, kad garsus girdite dvigubai. Staigus klausos nusilpimas gali būti labai nemaloni ir bauginanti patirtis.

Kas gali sukelti staigų klausos nusilpimą?

Tiksli staigaus klausos nusilpimo priežastis nėra žinoma. Tačiau yra kelios teorijos, kuriomis gydytojai remiasi, kai kalbama apie tokio tipo sutrikimą. Šios teorijos skirstomos į 3 kategorijas:

  1. Išoriniai veiksniai. Pavyzdžiui, eismo įvykių sukelta triukšmo žala ir galvos traumos yra viena iš daugiausiai dokumentuotų staigaus klausos nusilpimo priežasčių. Jeigu ilgą laiką ausis veikė labai didelis triukšmo lygis, staigus klausos nusilpimas yra įmanomas. Šio pobūdžio sutrikimas taip pat įmanomas muzikos festivaliuose ar koncertuose, jeigu asmuo stovi per arti ir per ilgą laiką šalia didelio triukšmo šaltinio nenaudodamas jokios ausų apsaugos.
  2. Su liga susiję veiksniai. Kai kurios ligos, tokios kaip meningitas ir vidurinės ausies uždegimas, gali sukelti klausos sutrikimą. Meningitas yra rimta ir potencialiai pavojinga gyvybei liga, kurią reikia skubiai gydyti, o vidurinės ausies uždegimas yra dažna liga, kuri paprastai praeina savaime. Kai ausyje yra uždegiminė būklė, ausyje esantis audinys aplink jutimo organą gali išsipūsti, todėl žmogus gali patirti staigų klausos nusilpimą.
  3. Su gyvenimo būdu susiję veiksniai. Kalbant apie gyvenimo būdo veiksnius, kurie gali turėti įtakos staigiam klausos nusilpimui, dažniausia priežastis yra stresas. Be to, kiti moksliniais šaltiniais pagrįsti veiksniai yra: diabetas, rūkymas, aukštas kraujospūdis ir širdies ligos. Todėl visos šios gyvenimo būdo ligos gali būti susijusios su staigiu klausos praradimu.

Svarbu tinkamai nustatyti klausos sutrikimo priežastis ir jo laipsnį. Visada turite kreiptis į savo gydytoją ir gauti siuntimą, kad būtų galima pradėti spręsti problemą.

Staigaus klausos nusilpimo sprendimai

Žinomomis sprendimo formomis galima pasiekti gerų gydymo rezultatų, o dažniausiai klausa grįžta beveik pilnai. Tačiau 10–20% paveiktų žmonių gali turėti nuolatinį klausos nusilpimą. Klausos aparatas gali padėti šiems žmonėms kompensuoti klausos nusilpimą.